Rugsėjo 27 d. XXVI eilinis sekmadienis

Popiežiaus intencija - kad nebūtų grobstomi Žemės ištekliai, kad būtų teisingai ir pagarbiai jais dalijamasi

242051
VisoViso242051
3.231.167.166

Kiekvieną SEKMADIENĮ
Švč. Sakramento adoracija tyloje
nuo 10 val. iki Šv. Mišių.

Adoracijos metu
kunigas meldžiasi ir budi,
galima prieiti išpažinties arba turėti dvasinį pokalbį.

Kviečiame parapijos vaikus ir jaunuolius
ruoštis
Pirmajai Komunijai ir Sutvirtinimo sakramentams

Pirmasis tėvų susitikimas kartu su vaikais vyks
2020 m. spalio 11 d., sekmadienį.

Susitikimą pradėsime malda šv. Mišiose 11 val.
Išlaužo Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčioje,
po jų – susitikimas Bažnyčioje.

Pirmajai Komunijai ruošiame vaikus nuo IV klasės.
Sutvirtinimo sakramentui – jaunuolius nuo 13 metų amžiaus.

1933 m. rugsėjo 3 d. buvo pašventinta

Išlaužo Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia,
įrengta rekonstruotuose grafų Tiškevičių dvaro rūmuose.
Poreikis pastatyti bažnyčią atsirado dar 1925 metais,
įkūrus Išlaužo parapiją.

Bažnyčios gimtadienio Šv. Mišių akimirkas galite rasti --> čia,
video --> čia

Išlaužo parapija nuo pat jos įkūrimo pradžios didžiavosi ponios Sofijos Smetonienės dovanotu tikro krištolo sietynu. Tai buvo besikuriančios bažnyčios didžioji puošmena. Man pradėjus klebonauti šioje parapijoje parapijiečiai ne kartą reiškė savo nuoskaudas ir dalinosi prisiminimais: prieš 30 metų garsusis sietynas dingo pradėjus jį restauruoti.

Šiandiena, Dangaus Tėvui laiminant, galime drąsiai sakyti, kad pavyko atstatyti šią parapijos istorinę įžymybę; užbaigiant pagrindinius bažnyčios vidaus ir vargonų restauracijos darbus, įsigijome dar didesnį ir iškilmingesnį itališką, gryno krištolo ir alpako metalo ("naujojo sidabro") lydinio sietyną. Padėkos Mišiose ir koncerto metu bei Žolinėje rinkliavos buvo skirtos šio sietyno finansavimui. Surinkome daugiau nei 2/3 reikiamos sumos, visiems aukojusiems nuoširdžiausiai dėkoju ir žemai lenkiu galvą.

Te šis gražuolis sietynas mums kiekvieną kartą primena apaštalo Pauliaus paraginimą, pasakytą Efezo tikintiesiems:

„Pabusk, kuris miegi,
     kelkis iš numirusių,
     ir apšvies tave Kristus“
, Ef 5, 14.

VIDEO:
* Sietyno kelionė - https://youtu.be/Lt-IDtcOMU0
* Saulės žaismas - https://youtu.be/H8mR5hKfPe8
* Kilimas į dangų - https://youtu.be/FH5FnRe_oFM
Daugiau FB: https://www.facebook.com/islauzo.parapija.7
                                                                                          Klebonas kun. Vilius Sikorskas

2020 m. rugpjūčio 16 d. sekmadienio Šv. Mišiose dėkojome Dangaus Tėvui, kad suteikė mums dovaną - savo širdimi ir rankomis, gerumu ir meile, konkrečiu dosnumu ir malda įspausti Gyvenimo pėdsaką į Išlaužo Dievo namų prikėlimą. Nuoširdžiausiai dėkojame Dievui už nuostabius parapijos žmones, svečius maldininkus, draugus ir rėmėjus, ir turime tvirtą tikėjimą, kad Dangaus angelai, surašę visus gerus darbus į Gyvenimo knygą, teiks visiems gausią dangišką palaimą.

Popietėje vyko iškilmingas vargonų muzikos koncertas, Išlaužo vargonai po daugybės metų tylos ir dulkių paslapties, pusantrų metų restauracijos atgijo vieno iš garsiausių Lietuvos vargonininkų dr. Balio Vaitkaus profesionaliu griežimu. Klausytojus užbūrė maestro prof. Petras Vyšniauskas, sielą džiugino styginių ansamblis „Cordae David“ (I smuikas - Jurgita Gelūnaitė-Tervydienė, II smuikas - Renata Surkienė) ir maestro Povilas Padleckis. Koncerto pabaigoje klausytojai stovėdami klausėsi prof. P. Vyšniausko sakraliosios „Improvizacijos“ ir dr. B. Vaitkaus atliekamos J. S. Bacho „Tokatos  ir fugos d-moll“ ir juos palydėjo nenumaldomais plojimais.
Koncerto pradžioje, nuskambėjus didingam Charles-Marie Widoro „Popiežiškajam maršui“ Išlaužo parapijos klebonas kun. dr. Vilius Sikorskas iškilmingai palaimino vargonus.
Dalinamės gausiomis renginio akimirkomis naujai sukurtoje parapijos Facebook paskyroje.