Lapkričio 29 d. I Advento sekmadienis
Švč. Sakramento adoracija - 10 val.
Popiežiaus intencija - kad robotikos ir dirbtinio intelekto pažanga visada tarnautų žmonijai

18.232.146.10
Kaip nurodo Apaštalų Sostas, kur dėl epidemijos
yra suvaržytas žmonių judėjimas ir
uždrausti vieši susibūrimai,
Didžiosios savaitės ir šv. Velykų iškilmės liturgija
2020 m. bus švenčiama be žmonių.
Prašoma tikinčiųjų dvasiškai jungtis į bendrą maldą,
sekti pamaldų transliacijas
per komunikavimo priemones
– tiesiogines (ne įrašus).

Verbų sekmadienis. Viešpaties įžengimo į Jeruzalę liturginės apeigos atliekamos bažnyčios pastato viduje, o ne lauke.

Didysis ketvirtadienis. Mišių pabaigoje nėra procesijos, o Švč. Sakramentas ir toliau lieka tabernakulyje. Didįjį ketvirtadienį visi kunigai išimties tvarka gali aukoti Mišias be žmonių tinkamoje vietoje. Viešpaties kapas šiemet yra nerengiamas.

Didysis penktadienis. Pagerbiant šv. Kryžių, jį bučiuoja tik pagrindinis celebrantas.

Velyknaktis. Žiburių liturgijoje šiemet nekuriama Velykų ugnis, bet iškart uždegama Velykų žvakė; procesija praleidžiama.

Velykų rytas ir diena. Ryte nevyksta Velykų procesija. 8 val. ryto skambinama varpais. Šv. Mišios aukojamos žmonėms nedalyvaujant. Tikintieji raginami dalyvauti velykinėse šv. Mišiose, kurios per radiją, TV ar internetą bus transliuojamos iš Vatikano, savo vyskupijos katedros ar parapijos.

Išpažintys. Velykinę išpažintį galima atlikti iki birželio 29 d., tad nebūtina skubėti ją atlikti iki Velykų. Galima išklausyti pavienių to prašančių tikinčiųjų išpažinčių.

Aukos ir Mišių intencijos. Jei aukos aukojama internetu, grafoje «Mokėjimo paskirtis» nurodyti aukos paskirtį, pvz., „Sekmadienio rinkliava“ arba „Mišioms kovo ... d. už a.a. ..., ..., ... gim. mir.“.

Gaunama žmonių klausimų, kaip jie galėtų prisidėti palaikydami savo parapijas, kuriose, kaip žinome, šiuo metu nevyksta viešos pamaldos. Tačiau ir šiuo sunkiu pandemijos laiku Bažnyčia atlieka svarbų vaidmenį suteikdama žmonėms pasitikėjimo ir vilties. Bažnyčiose nevykstant viešoms pamaldoms, sumažėjo ir žmonių, kurie aukotų ir padėtų parapijoms išsilaikyti. Tad kaip paremti parapiją?

Norėdami paremti parapiją, galite aukoti internetu mokėjimo paskirtyje nurodydami „Auka“ (A/s LT26 7044 0600 0793 4715, AS SEB bankas). Svarbi parama šiuo atveju Bažnyčiai būtų šv. Mišių užsakymas įvairiomis intencijomis, šv. Mišios aukojamos ir už uždarytų durų, esame visada pasirengę ir toliau savo malda užtarti tikinčiųjų prašymus. Užsakant Mišias telefonu (arba el. p.) ir nesant galimybės perduoti auką į rankas, ją taip pat galima pervesti į parapijos sąskaitą, mokėjimo paskirtyje nurodant „Auka už Mišias“.

Primename, kad visuomet išlieka galimybė jums rūpimu klausimu pasikalbėti su kunigu telefonu ar susisiekti el. paštu.