Šv. Mišių laikas

Antradieniais - penktadieniais - 9 val.

Šeštadieniais - 11 val.

Sekmadieniais - 11 val.

Liepos 12 d. XV eilinis sekmadienis

Popiežiaus intencija - kad šių laikų šeimos sulauktų pagalbos, grįstos meile, pagarba ir patarimu

3.85.214.125

Popiežius Pranciškus 2019 m. spalį paskelbė Ypatinguoju misijų mėnesiu, siekdamas dar labiau sužadinti visos Bažnyčios misijinį sąmoningumą ir paskatinti misijinės sielovados pokyčius. Popiežius visų tikinčiųjų prašo „jautriai rūpintis Evangelijos skelbimu, bendruomenių atsivertimu į misijų bei evangelizacijos tikrovę“. Pranciškus primena, kad 2019 m. lapkričio 30 d. sukanka popiežiaus Benedikto XV apaštališkojo laiško Maximum illud paskelbimo 100-osios metinės. Pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, kurį tuometis popiežius pavadino „beprasmėmis žudynėmis“, Benediktas XV nurodė būtinybę naujai apibrėžti Bažnyčios misijų veiklą, atskirti ją nuo bet kokių kolonijinių tikslų, nuo išplitusių nacionalistinių ir ekspansionistinių ideologijų. Tikėjimo nevalia primesti, įpiršti per prievartą. Siūlymas atsiverti Kristui – tai dovana, ateinanti iš Dievo.

Misijos keliai – įvairūs: liudijimas, pirmasis skelbimas, atsivertimas, krikštas ir eklezinių bendruomenių formavimas, įkultūrinimas, dialogas, žmogiškųjų išteklių plėtra. Tačiau misijos širdis ir varomoji jėga yra meilė, kuri skatina veikti: Caritas Christi urget nos!

Misiją galime apibūdinti ir vienu apibendrinančiu išraiškingu žodžiu – Asmuo. Jėzus yra kiekvienos gyvybės šaltinis. Misija visų pirmiausia yra skelbimas, tampantis liudijimu. Ir nebūtinai tolimoje šalyje, kur žmonės skurdžiai gyvena. Būti misionieriais galima bet kurioje aplinkoje: tereikia džiugiai liudyti tikėjimą ir kviesti laisvai apsispręsti.

Ypatingojo Misijų Mėnesio malda

Dangiškasis Tėve,
iš numirusių prisikėlęs Tavo vienatinis Sūnus Jėzus Kristus
liepė savo sekėjams „eiti ir padaryti Jo mokiniais visų tautų žmones“,
o Tu mums primeni, kad per Krikštą buvome įjungti į Bažnyčios misiją.
Apdovanojęs Šventosios Dvasios dovanomis,
suteik mums malonę drąsiai ir uoliai liudyti Evangeliją,
kad vykdydami Bažnyčiai patikėtą ir dar nebaigtą įgyvendinti misiją
rastume naujų veiksmingų būdų skleisti pasaulyje gyvenimą ir šviesą.
Maloningai padėk visoms tautoms priimti Jėzaus Kristaus gelbėjančią meilę
ir Jo gailestingumą.
Jis, būdamas Dievas, su Tavimi ir Šventąja Dvasia gyvena ir viešpatauja per amžius.
Amen.

Daugiau informacijos Ypatingojo Misijų mėnesio puslapyje: https://misijos.katalikai.lt