Rugsėjo 27 d. XXVI eilinis sekmadienis

Popiežiaus intencija - kad nebūtų grobstomi Žemės ištekliai, kad būtų teisingai ir pagarbiai jais dalijamasi

3.228.10.17

Paskutinį liturginių metų sekmadienį yra minima Kristaus, Visatos Valdovo iškilmė.
Šią dieną, įvykdžius įprastas sąlygas, suteikiami visuotiniai atlaidai tikinčiajam, kuris viešai kalba
Žmonijos paaukojimo Švč. Jėzaus Širdžiai aktą. Šis sekmadienis - paskutinis Liturginių metų sekmadienis, užbaigiantis Liturginius metus. Kitą sekmadienį jau būsime įkopę į kitus, naujuosius liturginius metus.

Paskutinė liturginių metų šventė svarbi, nes tai krikščioniškų metų ciklo galutinis tikslas. Pasak šventojo Tomo Akviniečio, galutinis tikslas duoda impulsą visiems mūsų veiksmams ir mažiesiems tikslams. Jeigu nori pasiekti didelį visą gyvenimą nulemiantį tikslą, tarkime, tapti didelės įmonės direktoriumi, tai pirmiausia turi nuspręsti, kokiai įmonei nori vadovauti, o toliau jau pasirinksi ir ką studijuoti, ko mokytis, ką daryti, kam skirti dėmesį. Jeigu nori tapti olimpiniu čempionu, turi taip treniruotis ir parengti savo kūną, kad galėtum pasiekti aukštų rezultatų. Vadinasi, galutinis tikslas lemia tai, ką valgysi, kiek miegosi, kokias raumenų grupes ir ar dažnai treniruosi. Krikščionių galutinis tikslas yra susitikimas su Kristumi Karaliumi.

Prašykime šiandien sau Kristaus Karaliaus tvirtumo, kad sugebėtume savo šeimose, bendruomenėse, ten, kur esame, gyventi jo vertybėmis ir jas skleisti. Melskime drąsos ir meilės, kuria galėtume dalytis su kitais, prašykime atverti mūsų sielas. Branginkime Kristaus tiesą ir klausykime jo balso. Amen.