SAUSIO 26 d. (sekmadienis)

Popiežiaus intencija - kad krikščionys ir tie, kurie išpažįsta kitas religijas, bei visi geri valios žmonės stiprintų pasaulyje taiką ir teisingumą

34.229.131.116

Adventas – vidinio džiaugsmo ir susikaupimo metas. Tai ne pasyvaus lūkuriavimo laikas, bet nepaliaujamo budėjimo ir veiklios meilės laikas. Bažnyčia šiuo laikotarpiu kviečia:

* Rasti laiko dažniau sustoti Dievo akivaizdoje.
* Atsisakyti ko nors (betikslio televizijos žiūrėjimo ar naršymo internete), kad laiko tam užtektų.
* Studijuoti Dievo Žodį ir apmąstykime Įsikūnijimo – Dievo tapimo žmogumi – slėpinį.
* Permąstyti savo gyvenimą.
* Susigrąžinti viltį, kad Dievas atnaujins pasaulį – Jis mūsų niekada neapleidžia, ir ateis tokia diena, kai nušluostys kiekvieną mūsų ašarą.
* Atsisakyti ko nors, kad naujai patirtume, jog esame apdovanoti.
* Tuo, ką turime, dosniai pasidalykime su stokojančiuoju.

Pirmąjį Advento sekmadienį bažnyčiose uždegama Adventų vainiko pirmoji žvakė. Keturios vainiko žvakės žymi keturis advento sekmadienius. Trys violetinės žvakės reiškia maldą, atgailą ir pasninką, kurie praktikuojami per adventą ir gavėnią. Su pažadėto Išganytojo lūkesčiu mes laukiame savo „tamsoje“, kaip žmonija laukė iki Kristaus gimimo ir kaip mes visi nekantraudami laukiame Jo pažadėto antrojo atėjimo. Rožinė žvakė reiškia džiaugsmą, kurį Dievo įsikūnijimas atnešė žmonijai. Ji įžiebiama trečiąjį sekmadienį. Kartais vainikas turi ir penktąją, baltos spalvos žvakę, kuri simbolizuoja Kristų ir yra įžiebiama per Kūčias.
Advento žvakės pabrėžia tamsos ir šviesos kontrastą. Biblijoje Kristus vadinamas „pasaulio šviesa", o žmogų apgaubusi nuodėmės tamsa. Per adventą mes laukiame Kristaus atėjimo. Su kiekvienos žvakės įžiebimu išsisklaido vis daugiau tamsos, nes Jo atėjimo laikas artėja.

Ateinantis gyventi tarp mūsų Dieve, prašome Tavo malonės nusimesti tamsos darbus, apsiginkluoti šviesos ginklais. Tegu Ramybės Kunigaikščio atėjimas karo ir naikinimo ginklus paverčia taikos ir klestėjimo įrankiais.