SAUSIO 26 d. (sekmadienis)

Popiežiaus intencija - kad krikščionys ir tie, kurie išpažįsta kitas religijas, bei visi geri valios žmonės stiprintų pasaulyje taiką ir teisingumą

34.229.131.116

Gruodžio 2 d. vakarą Išlaužo žmonės: dideli ir maži, skubėjo prie klebonijos, kur pirmą kartą miestelio istorijoje buvo įžiebta didžiausia krašto Kalėdų eglė.

Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie savo idėjomis, palaikymu ir rankomis padėjo puošti eglę bei sukurti puikią ir jaukią šventę miestelėnams, o ypač dėkoju seniūnui Tomui Skrupskui, Kristinai ir Tautvydui Žukauskams, Tadui Keturakiui, Gratui Baranauskui, Kęstučiui Grabauskui, Remigijui Kemežiui.

Tegul besitęsiantis Adventas neša Jums tikėjimo viltį, o kelias pro prakartėlę lai primena, kad mūsų Viešpats visada šalia, net tada, kai regis esame vieni.

kun. Vilius

Vos prasidėjus Adventui pirmieji Prienų rajone eglę įžiebė išlaužiškiai, surengę įspūdingą Šv. Kalėdų laukimo šventę „Betliejaus žvaigždė“.

Pagrindinė Išlaužo seniūnijos eglė auga prie Išlaužo Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčios klebonijos. Manoma, kad ji sodinta dar klebono Vytauto Gurevičiaus. Ši eglė gali būti ir rekordininkė – aukščiausia kalėdinė eglė rajone, mat jos aukštis - apie 23 metrus ir ji matoma net iš Šaltupio, Rutkiškių, Gražučių, Pakumprio, Čiudiškių kaimų.

„Mūsų seniūnija pati gražiausia, o mūsų eglė – pati aukščiausia“, - juokavo Išlaužo klebonas Vilius Sikorskas.

Jis papasakojo, kad jau pernai jam kilo mintis papuošti čia pat vietoje augančią eglę, o ne nukirstą ir atvežtą. Tam pritarė ir seniūnas, ir bendruomenė, o puošti eglę ir įrengti prakartėlę padėjo didelis būrys žmonių. Jau planuojama, kad  per kitų metų Kalėdas, sužibs ne tik ši, dar paaugusi eglė, bet ir Išlaužo parkų medžiai.

„Linkiu, kad mūsų laukimas būtų gražus, o Kalėdos kiekvienam į namus atneštų daug šeimos šilumos,  pasitikėjimo, sveikatos ir turtingų metų“, - prieš šventindamas prakartėlę ir eglę kalbėjo klebonas.

Gausų susirinkusių būrį sveikino ir Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Algis Marcinkevičius, ir Išlaužo seniūnas Tomas Skrupskas.

Buvo padėkota tiems, kurie daugiausiai prisidėjo puošiant eglę ir sukuriant šventinę nuotaiką. Seniūno padėkos įteiktos Išlaužo klebonui V. Sikorskui, UAB „Kesberta“ vadovui Kęstučiui Grabauskui bei jauniems seniūnijos ūkininkams Tautvydui Žukauskui ir Tadui Keturakiui.

Šventėje koncertavo Išlaužo pagrindinės mokyklos ansamblis, vadovaujamas mokytojos Aldonos Armonienės, Išlaužo laisvalaikio salės vokalinis ansamblis, vadovaujamas Ausmos Sakalauskaitės, ir muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ dalyvė Neringa Garmuvienė.

Karšta kakava vaišino Išlaužo kaimų bendruomenė.

Šventė baigėsi fejerverku, kurį bendruomenei padovanojo Gražučių seniūnaitis Tautvydas Žukauskas.

Laima Duobienė, Nemuno krašto laikraštis „Naujasis Gėlupis“