SPALIO 20 d.
XXIX eilinis sekmadienis

Popiežiaus intencija - kad Šventosios Dvasios dvelksmas paskatintų naujas misijas Bažnyčioje

3.209.80.87

Pagal seną, gražią tradiciją parapijos kunigai nuo Advento pradžios lanko ir laimina bažnyčios parapijos teritorijoje gyvenančių parapijiečių namus. Klebonas, tikintiesiems pageidaujant, aplanko ir palaimina namus tų žmonių, kurie lankosi ir meldžiasi šioje šventovėje.

Pašventinimo malda kunigas prašo Dievą saugoti namus nuo nelaimių ir piktosios dvasios gundymų. Tai kartu proga kunigui geriau pažinti parapijiečius, o parapijiečiams – kunigą, daugiau pabendrauti ir pasidalinti džiaugsmais bei rūpesčiais. Namų palaiminimui reikia paruošti kryžių, uždegti žvakę, bendrai maldai sukviesti visus šeimos narius. Taip pat, kviečiant kunigą į namus, raginame pakalbinti ir savo kaimynus, ar jie nenorėtų, kad kunigas aplankytų ir palaimintų taip pat ir jų namus.

Daiktų pašventinimas

Šventinami gali būti jūsų turimi religiniai paveikslai, rožiniai, kryželiai, medalikėliai, žvakės ir pan. Palaiminimai ir pašventinimai teikiami daiktams, kurie glaudžiai susiję su krikščionių gyvenimu, ugdo pamaldumą, padeda atsiverti Dievui. Pašventi, palaiminti — tai dėkoti ir garbinti Dievą, melsti pagalbos, Jo garbei paskirti asmenis ar daiktus. Tai tikinčiųjų pastanga malda apimti visas gyvenimo sritis ir saugotis nuo piktojo įtakos.

Namų ir daiktų pašventinimas yra sakramentalijos. Tai „šventi ženklai, kurie panašiai kaip sakramentai ženklina ypač dvasinius, Bažnyčios maldomis gaunamus vaisius. Sakramentalijos parengia žmones priimti savitą sakramentų veikimą ir pašventina įvairius gyvenimo atvejus.“ (KBK 1667)

„Beveik kiekvieną tikinčiųjų gyvenimo įvykį pašventina, kai jie yra deramai pasirengę, Dievo malonė, kylanti iš velykinės Kristaus kančios, mirties ir prisikėlimo paslapties; iš Jo gauna savo galią visi sakramentai ir sakramentalijos.“ (KBK 1670)

Copyright © 2019 Išlaužo Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos parapija Rights Reserved.