Parama

Pavasaris pamažu įgauna pagreitį, ne išimtis ir kasmetinės lenktynės – kas gaus 1,2% neapmokestinamo gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Nuo 2020 m. sausio 1 d. paramos gavėjams bus galima skirti iki 1,2%. pajamų mokesčio (anksčiau buvo skiriama 2%.) Primenu, kad savo 1,2% galite skirti Išlaužo parapijai.

Užtruksite vos kelias minutes, o Jūsų parama mūsų parapijai yra labai svarbi. Iš anksto dėkoju!

Prašymą reikia pateikti iki liepos 1 dienos, o tikslinti galima — iki rugpjūčio 20 dienos. Formos užpildymo ir pateikimo taisyklės pateiktos žemiau.

I būdas  – Elektroninė deklaravimo sistema (EDS)

1. Prisijunkite čia
2.
 Prisijungus prie EDS įrankių juostoje (viršuje) spauskite „Deklaravimas“. Kairėje meniu juostoje spauskite „Pildyti formą“. Skiltyje „Dažniausiai pildomos formos“ pasirinkite „Prašymas skirti paramą“. Suradus formą spauskite ant Žemės ikonos.
3. Atsidariusioje formoje FR0512 v.4 laukeliai 1, 3V ir 3P bus užpildyti automatiškai. Jums reikės užpildyti:

– 5 langelyje pasirinkite 2019 metus;
– Pažymėkite 6S langelį;
– E1 langelyje (gavėjo tipas) pažymėkite 2;
– E2 langelyje suveskite gavėjo identifikacinį numerį 191288481;
– E3 langelyje (mokesčio dalies paskirtis) – Išlaužo parapija;
– E4 langelyje įrašykite mokesčio dalies dydį 1,2 (jei skiriate paramą tik parapijai, įrašykite 1,2; kitu atveju – Jūsų pasirinktą mokesčio dalies dydį, pvz. 0,6);
– E5 langelyje galite pasirinkti iki kurio mokestinio laikotarpio skiriate paramą, pvz. 2021 (Jūs galite pasirinkti ir ilgesnę šio prašymo galiojiumo trukmę, maksimalus laikotarpis – 5 metai);
– Užpildžius, meniu juostoje viršuje galite patikrinti, ar nėra klaidų „Klaidų tikrinimas“.
4. Pateikite deklaraciją.

II būdas – VMI mobilioji aplikacija

1. Atsisiųskite programėlę „e. VMI” iš „App Store“ arba „Google Play“.
2. Pasirinkite „EDS Deklaracijos” ir prisijunkite.
3. Spauskite „Paramos skyrimas“ ir „Pildyti naują“.
4. Užpildykite paramos skyrimo laukelius pagal aukščiau pateiktus duomenis.

III būdas – popierinė forma

PASTABA! Gyventojams, kurie anksčiau pateiktuose prašymuose iš karto nurodė norintys pajamų mokesčio dalį skirti toms pačioms organizacijoms ne tik šiais, bet ir kitais metais ar maksimaliam laikotarpiui, pateiktų prašymų tikslinti nereikės. Skirtos pajamų mokesčio dalys bus perskaičiuotos, tad 2020 m. ir vėlesniais metais pasirinktoms organizacijoms bus pervedama tokia pat pajamų mokesčio dalis nuo asmens sumokėtų mokesčių.